Trip to Vienna & new in

6/29/2014

Ahojte, ako ste začali prázdniny vy a ako ste ukončili koniec školského roka? Ja som po škole bola s kamarátkou v meste, na opätkoch som prešla od školy až k Max-u, ja to beriem ako cez celú Trnavu. Proste, stačilo mi. Mali sme pár vtipných príhod s cigánkou, bezdomovcom a okoloidúcim pánom, ktorý sa nás pýtal, že ši máme radi žltú (kamarátka mala žlté šaty a ja taký svetrík žlto-zelený). My sme mu odpovedali že náhoda a potom nás len pozdravil tak sa majte, slečny. :) Vysvedčenie bolo aké bolo, ja som celkom spokojná aj keď by som nemusela byť ale ja viem prečo dopadlo tak ako dopadlo a to mi stačí. Ostatné ma netrápi. Hlavné je, že žijem, som ako-tak zdravá (momentálne sa mi vyrojil obrovský herpes -_-) a prešla som do 4. ročníka. Budúci rok maturujem zo slovenčiny a literatúry, takže sa môžte tešiť na tie stresujúce články, že čo ak to nezvládnem. :D Alebo články nebudú lebo sa budem drtiť. 


Toto leto, konkrétne od pondelka, si začínam robiť vodičák. Strašne sa na to teším, ja už len dúfam, že nič nepokašlem a ani jazdy a už vonkoncom nie poslednú jazdu s policajtom. To by som bola veľmi sklamaná sama zo seba. Ale idem ho robiť! :D V pondelok o ôsmej je prvá hodina tak budem musieť znova skoro vstávať. Mama chce, aby som si to nastavila tak, aby som poslednú skúšku mala koncom augusta, aby som sa s tým nestresovala v septembri. :) Toto je jeden z mojich poriadnych plánov na prázdniny. Taký, ktorý je presne stanovený. 


Okrem toho chcem byť s mojím, chodiť plávať (keď mi samozrejme zmiznú všetky herpesy a ekzémy, ktoré sa mi pravidelne vytvárajú na leto ale tentoraz úplne inde), ak sa podarí nejaký festival (bola by som vďačná za Bee Free ale vyzerá to tak, že z toho nič nebude), budem strážiť môjho malého bratranca - kočíkovať a tak, robiť mame na firme a MOŽNO pôjdeme na stredné Slovensko niekam na túru, vraj. Neviem. :)


Ako ste si všimli, fotky sú z Viedne. Bola som tam včera s tatom a sestrou. Mamu sme zaviezli tam poblíž a my sme si prezreli Viedeň tak konečne poriadnejšie (mali sme na to celý deň), samozrejme, že sme aj nakúpili niečo nové a práve preto tu mám aj new in,ktoré ale obsahuje aj nejaké veci, ktoré som si zaobstarala pár dní pred týmto, preto ich rovno pripájam. :) 


Viedeň bola krásna. Vždy ma dostane, tie budovy a celkové prostredie či atmosféra. Z budov sme počuli hrať ľudí na piane, dokonca sme natrafili na skvelého predavača ovocia, ktorý nám ochotne vrátil celú sumu za jahody, ktoré sme si kúpili ale na spodku bola jedna úplne zhnitá, tak sme to šli vrátiť a vypýtať si aspoň väčšinu z čiastky a on nám ponúkol nech si vezmeme iné a nakoniec nám dal celú čiastku. Kde by sa to na Slovensku stalo? Museli by ste mať šťastie. Normálne by vás vyhnali,že oni za to nemôžu, že svieti slnko, je tam od rána a on nemá čas kontrolovať v akom stave to ovocie je. Ale nájdu sa aj takíto milí ľudia. :) 


Napadlo ma, že vám napíšem aj niečo zo školského výletu. Boli sme tam od pondelka do stredy.  V pondelok sme odchádzali o cca 6:26, prespala som na firme, kde som ostala hladná a objednala si pizzu, ktorú som ja blbá zapila vodou, takže som to nakoniec v sebe nejako neudržala, došlo mi zle a bolo to vonku. :D

V prvý deň sme šli hneď do Aquaparku v Liptovskom Mikuláši. Ak ste tam boli, viete aké to tam je. Ešte stále niečo budujú ale mne to prišli zbytočne veľké, rozťahané na lúkach lehátka, bazény aj tobogány boli, hej?, ale aj tak mi to prišlo trošku suché. Také o ničom. Neviem. Viac sa mi páčil ten v Poprade. :) Samozrejme som sa hneď spálila ako aj celá naša skupinka. Na izbe sme sa potom natierali všetci jogurtom a behali tam teda hore bez (samozrejme ja s podprsenkou). :D 


Druhý deň sme šli ráno do obeda do Demänovskej ľadovej jaskyne, kde som mrzla ale našťastie ma držal môj za ruku, takže ma zohrieval a odtiaľ sme sa šli najesť do reštaurácie, kde sme mali 20 % zľavu z penziónu kde sme boli ubytovaný na jedlo, ibaže nám (nášmu stolu / našej partii) pripočítala 20 % naviac. -_- Čo už s tým. Tým, aká bola odporná a ako spravila túto chybu nám ušiel autobus a museli sme ísť peši "domov". Na izbe sme už len ležali, poprípade spali a ostatný šli do L. Mikuláša sa prejsť. Večer sa grilovalo a na druhý deň sa šlo na Chopok, kam znova naša skupinka nešla ale zostali sme na izbe. Za trest sme museli všetky tašky povláčiť na zástavku. 
Tam nás oslovil jeden chlapík, kam ideme, že nás zoberie, My že domov. Nakoniec že teda na stanicu a sme sa mu poďakovali šťastný, že sa nemusíme tlačiť v autobuse. Samozrejme, obišiel nás ako nič, tak sme sa museli tlačiť do autobusu. Bolo to hrozné. Toľko ľudí som ešte v autobuse nevidela. :D 

Našťastie sme sa dostali zdraví a bez ujmy na vlakovú stanicu a odviezli sa spokojne domov, kde nás privítal dážď. :D Ale výlet to bol perfektný, pokecala som si so spolužiakom prvý krát poriadne po celých troch rokoch čo sme spolu v triede. :D Zopakovala by som si to. :3 


A tu už je narade new in. Prvé veci sú z Viedne. Boli sme vo viacerých obchodoch ale odtiaľto sa mi podarilo nájsť veci, ktoré som chcela alebo potrebovala. :) 


Ako prvé som si kúpila toto tričko s potlačou Batmana. Má veľké výstrihy na rukávoch, preto som hľadala niečo ako crop top alebo tie "podprsenky" čo sa nosia pod takéto tričká, aby mi nebolo vidno podprsenku. :)


A z New Yorkeru som si odviezla takéto kraťase a toto "tričko", crop top. :)  


Túto ceruzku som si kúpila minulú sobotu, kedy som čakala na kamarátku kým príde a mohli sme ísť na Ekofest. :) Stála niečo do dvoch eur, pani mi ju poradila a je skvelá. :) 


Potom tu mám ešte tieto náušničky. Veľké sú také ružové a malé biele. :) Sestra ich nechcela. :D You Might Also Like

2 komentárov

 1. Nádherný článok a aj tie fotky! :) S akým foťákom fotíš? :))

  http://everydayinspirationbybibi.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :) Nikon Coolpix L100, máme ho už dlhšie a po dlhom čase sa konečne uvedomil a fotí normálne :)

   Odstrániť

Štatistika

Kontaktujte ma

Meno

E-mail *

Správa *