BloggerTips - Ikony na blog

1/18/2015

Ahojte, dnes prichádzam s ďalším tipom. :) Mnoho blogeriek už ikonky má, ale ešte vždy ich niektoré chcú a nevedia ako. Kedže sa ma na to veľa z vás pýtalo - pripravila som si aj tento tip. :) Ako minule, aj teraz si budete musieť kliknúť na odkaz do poznámok na mojej Fb stránke, odkiaľ si to môžte skopírovať. Nechcem si vypnúť "súkromie". :) Snáď to moc nevadí. Otvára sa to vždy v novom okne. :) 

1. Prvé čo musíte spraviť je nájsť si stránku s ikonami. Ja osobne používam iba túto (www.iconsdb.com) a stačí mi, pretože je tam toho naozaj veľa. Ale iste na Googli nájdete aj iné stránky. :) 

Na tejto stránke si nájdete ikony, ktoré potrebujete a vyberiete si aj farbu. Môžte tam vložiť aj číselný kód farby, ktorú máte nastavenú alebo sa vám najčastejšie na blogu vyskytuje. :) 


2. Keď máte stiahnuté ikony, ktoré chcete, otvoríte si túto stránku (www.postimg.org) alebo hocijakú inú, ktorú poznáte, kde sa konvertujú obrázky na odkazy. Keď si ikonku nahrajete, vyberiete si Priamy odkaz. Pre istotu píšem - nechajte si to otvorené.3. Ešte počas toho si otvoríte v Rozloženie -> HTML gadget. Vložíte tam tento kód, ktorý si môžte skopírovať už priamo z blogu. Súkromie som si vypla, kedže na facebooku mi to vôbec nechcelo zobraziť. :) 
Do adresa odkazu dáte link, kam chcete aby bol čitateľ presmerovaný. Namiesto adresa obrázku zasa vložíte Priamy odkaz z bodu 2. :) 

<a href="adresa odkazu" target="_blank" ><img src="adresa obrázku" /></a>

4. Uložíte a máte hotovo! :)

You Might Also Like

6 komentárov

 1. prvý blog, ktorý má parádny dizajn! chválim! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Wau :O máš dokonalý dizajn! Myslím že najkrajší aký som kedy videla:) Ďakujem za tento článok pomohol mi :)


  my-cosmetics-w0rld.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti veľmi pekne veľmi to povzbudí :) a nie je zač ;)

   Odstrániť
 3. Skvělé rady, bloguji dva měsíce, a tohle dost pomůže :-)

  Ráda bych tě pozvala na svůj blog
  http://wormake.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Štatistika

Kontaktujte ma

Meno

E-mail *

Správa *