Ako sa starám o vlasy?

9/16/2015

Každý z nás chce mať krásne vlasy. Či už dlhé, rovné, kučeravé, krátke či červené, alebo modré - to už je úplne jedno. Nech už ich máme hocijaké, prírodné či farbené, vždy ich chceme mať krásne hebké, kvalitné, zdravé a hlavne aby vydržali čo najdlhšie sa nemastiť. Myslím si, že toto je jeden zo snov každej jednej z nás. 

Ale ako to docieliť? Iste mnoho z nás skúšalo niekoľko domácich masiek na lesk vlasov, na kučeravé konce vlasov, proti masteniu či keď ste chceli docieliť hebkosť. Možno ste objavili niektoré, ktoré naozaj toto splnia. 

Ja kedže mám jemné vlasy a dosť riedke, veľmi dlho som hľadala značku, ktoré by mojim vlasom robila naozaj dobre a spĺňala to, čo od nej očakávam. Jednu som našla, ale viac-menej spĺňala len to, aby ma pokožka hlavy nesvrbela. Pred niekoľkými mesiacmi som si ale objednávala znova veci z parfums.sk a rozhodla sa zamerať celú objednávku len na vlasové výrobky.

Dlho som si prechádzala rôznymi prípravkami od rôznych značiek, až kým mne, múdrej hlavičke nenapadlo zadať si, že hľadám len niečo pre jemné vlasy. Aby som si neobjednala zle a netrávila zbytočne dve hodiny hľadaním spomedzi všetkých šampónov pre husté a kučeravé vlasy. :D

Nakoniec som natrafila na troch krásavcov, ktorý nie sú síce veľkého objemu, ale držia sa zatiaľ statočne a už niečo vyše štyroch mesiacov ich nie a nie spotrebovať. A to si hlavu umývam len nimi. Aj keď niekedy iba tým a raz tým, no aj tak si myslím, že jeden z nich by sa skôr za normálnych okolností vyspotreboval. :D


Šampón má podporovať prirodzený objem vlasov, vyživovať a posilňovať jemné vlasy. Práve kvôli tomuto som si ho aj vybrala a bola zvedavá, ako si povedie, kedže doteraz som až také vynikajúce skúsenosti nemala. :) Čo sa týka vône - musím povedať, že má špecifickú vôňu, o ktorej neviem z mojej hlavy povedať, z čoho sa skladá. Musela som si nájsť na internete, kde píšu, že ju tvoria bylinky a mäta. Vôňa mi niekoľko krát ostáva na vlasoch dlhšie ako dve hodiny, čo je fakt úspech, kedže na mojich vlasoch som doteraz tak dlho vôňu tuším ani necítila. Vlasy osviežuje a sú tak ľahké a hebké. Tento šampón používam najčastejšie aj práve preto, že mám vlasy po ňom úplne hebké a to nemusím použiť ani olej, ktorý vám predstavím neskôr.

Látky, ktoré ho tvoria: 
HydraLight by mal podľa článku zanechávať vlasy mäkké na dotyk a ľahké ako pierko. Toto môžem s radosťou potvrdiť na 100%, pretože vlasy sú naozaj veľmi hebké. :)  
Intra Ceylan obnovuje tenké vlasy a poskytuje objem od korienkov ku končekom.
Kyselilna salicylová jemne čistí pokožku, odstraňuje mastnotu a zabraňuje lámaniu vlasov.


Šampón je vlastne ak ste to nepochopili na hustotu vlasov. Samozrejme, nemôžte čakať, že hoci aj po mesiaci vám zrazu vlasy naberú taký objem, ako napríklad vašej spolužiačke, ktorá má čo robiť, aby vlasy napratala do čapice. :D Všetko s mierou, no po umytí a následnom vysušení sú vlasy naozaj o niečo hustejšie (hoci časom mi to zasa padne či sa pomastí, no vždy sú po umytí ešte takú hodinku dve hustejšie). :) 

L'Oréal Professionnel Série Expert Density Advanced

Tento šampón je tiež na zvýšenie hustoty vlasov. A možno práve preto, že používam na striedačku oba, moje vlasy naozaj vyzerajú a možno naozaj zvýšili svoj objem. Tento jeden je ale určený špeciálne pre vypadávajúce vlasy. Obsahuje nenasýtenú mastnú kyselinu OMEGA-6, vitamín PP, B6 a ďalšie podporné a účinné látky, ktoré vyživujú vlasové korienky. Vlasom sa postupne navracia sila, energia a hustota. 

Kedže šampón nie je proti vypadávaniu vlasov, nemôžem povedať, že vďaka nemu mi prestali vypadávať. Avšak malá zmena tu určite je, nepadá ich toľko. Teda iba vtedy, keď častejšie používam tento. Inak mi padajú vo veľkom stále. :/ 

Čo sa týka ešte vône, neviem ani túto opísať, je naozaj zvláštna, niekomu môže smrdieť, inému príde neutrálna, no mne tak trošku aj vonia. Je príjemná a zároveň špecifická, s akou som sa ešte nikde nestretla. :) 


Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle 
Posledný miláčik, ktorého som si vybrala je vlasová kúra na jemné a zľahnuté vlasy vo forme oleja. Ešte nikdy som žiadny olejček nevlastnila a preto som si povedala, že by to chcelo trošku okoreniť tú moju starostlivosť. Práve kvôli typu vlasov som doteraz nerada experimentovala vo výbere a teraz viem, že si budem objednávať zasa niečo nové. 
Olej sa skladá z marhuľového oleju, ktorý dodá vlasom lesk. Inovatívne zloženie využíva účinky rastlinných olejov, vytvára na vlasoch tenkú vrstvu, ktorá je hneď absorbovaná a dodá tak vlasom bez zaťaženia lesk a pružnosť.
Vlasy nie sú teda vôbec zaťažené a nepotrebujem ani kondicionér. Raz za čas používam tento olej keď naozaj vidím, že vlasy nevyzerajú ak ako by som chcela, alebo im chcem dodať ešte viac lesku alebo nechcem, aby boli krepovité. V konečnom dôsledku používam olej nasucho iba vtedy, ak sú vlasy krepovité. :) 


Toto bola moja prvá skúsenosť so značkou Sschwarzkopf Professional a musím sa priznať, že do iných sa mi asi už ani nechce ísť. Vlasom vyhovuje, ja som spokojná, šampóny voňajú a vlasy sú  naozaj zdravé. :) 

Akú značku obľubujete vy? :) 

You Might Also Like

2 komentárov

  1. Osobne som tiež už vyskúšaa veľa vecí, až pokiaľ som neostala verná istej rutine :D Používam klasický žihľavový šampón, kondicionér s kokosovým mliekom (Swissopar) a na záver si vlasy buď prepláchnem rozmarínovou vodou alebo si do nich, keď už sú iba vlhké, votrem trochu kokosového oleja. Inak raz za dva týždne klasická vajíčkovo-olejová maska a po tom mesiaci aj niečo, čo to robím mám vlasy v oveľa lepšom stave ako som ich mala :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. ja kondicionér používam veľmi zriedkavo, buď tento olejček alebo nič, iba keď mám takú náladu by som povedala :D nad tým kokosovým olejom som tiež už dlhšie rozmýšľala, možno časom keď budem zasa niečo kupovať a objednávať siahnem aj po tom :)

      Odstrániť

Štatistika

Kontaktujte ma

Meno

E-mail *

Správa *