Súznenie rastlín s pleťou

9/09/2015

Ahojte, dnes by som chcela venovať príspevok novinke, ktorá je na trhu už nejaký ten mesiac a to novinka Sensitive Végétal. To čo je na tejto rade novinkou a niečím novým je fakt, že aktívne rastlinné látky preniknú a pôsobia i v hlbších vrstvách pokožky.
"Táto nová metóda optimalizuje prienik aktívnej látky skrz vonkajšiu vrstvu epidermy  a jej difúziu do hlbších vrstiev čo najbližšie cieľovým bunkám." 

Liečivá rastlina, ktorá hrá v tejto rade hlavnú úlohu, sa nazýva Sigesbeckia orientalis (pôvodom z Madagaskaru, región Moramanga) a je už dlho uznávaná pre svoje blahodárne účinky na citlivú pokožku. Táto rastlina je uvádzaná vo všetkých liekopisoch Madagaskaru, je vysoká 40-50 centimetrom a vyznačuje sa žltými kvetmi a načervenalými stonkami. Jej listy sú využívané k zábalom a obkladom, pretože vytvárajú bariéru proti vonkajším vplyvom a poskytujú okamžitú úľavu pokožke. Výťažok je spracovaný prirodzenou cestou - ručne, bez alkoholu, farbív a parabénov, a aj práve preto je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť a je minimálna šanca alergickej reakcie. :)

Extrakt z listov Sigesbeckia orientalis je včlenený do ľahkej a príjemnej textúry tak, aby sa dokonale prispôsobil pokožke, redukoval zápalové reakcie o 30%, posiloval ochrannú kožnú bariéru o 50% a zvyšoval stimuláciu regeneračných mechanizmov kože o 40%. Zloženie bolo vyvinutú pod dohľadom dermatológa a tak isto aj testované pod jeho dohľadom a tak isto alergológa.


Rada sa skladá z 8 produktov. Rozdelené sú do troch skupín podľa toho čo by mali spĺňať, a to Vyčistiť - Upokojujúce odličovacie mlieko, Tonizovať - Upokojujúca micelárna voda 2 v 1, Upokojujúca tonizačná voda, Upokojiť - Hydratačné upokojujúce sérum, Denná upokojujúca starostlivosť, Denná starostlivosť proti začervenaniu, Denná starostlivosť proti začervenaniu OF 20 a nakoniec ešte jedná Doplňujúca starostlivosť - Upokojujúca starostlivosť na očné okolie.

Mne boli zaslané 3 produkty, z čoho jedna bola vzorka vône. Nižšie sa teda už vyjadrím k jednotlivým produktom.Upokojujúca tonizačná voda 

Asi všetky viete, že tonizovanie je druhý krok po vyčistení pleti či už mliekom alebo gélom. Tonizačnou vodou všetky póry, ktoré sa otvorili zavrieme a dokončíme čistenie. Voda pleť upokojuje a schladí.

Upokojujúca starostlivosť na očné okolie

Gél s ľahkou textúrou poskytuje pocit sviežosti, upokojenie a dodáva špeciálnu starostlivosť citlivej pokožke v oblasti očí. Mal by sa aplikovať každé ráno a večer, no ja ho aplikujem vždy vtedy, kedy si spomeniem. Čiže raz ráno a raz večer. Je príjemný, ľahký, rýchlo sa vstrebe a pokožka je po ňom jemná. Nemá špecifickú vôňu, dokonca by som povedala žiadnu.

Vôna Naturelle Osmanthus

Keď som výrobky obdržala, vôbec som nevedela dojsť na to, čo to je. Až keď som sa spýtala tak som zistila, že je to vlastne tester vône. Táto vôňa nie je medzi ôsmimi výrobkami, ktoré patria do tejto rady. Vôňa sa skladá z výťažkov jazmínu pravého, výťažku z vôňokvetky (Osmanthus), výťažku cédru a citrónovej esencie. Vôňa je veľmi jemná, kvetinová - veľmi príjemná a ženská. Asi viac ju opísať neviem. Určite ale nie je nijako silná. :)


You Might Also Like

4 komentárov

  1. Ja mám radšej keď je kozmetika všeobecne z rastlín :) Vyzerajú aj tieto dobre ...
    www.aduliksun.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Vypadá to krásně, a z rostlin, musí i vonět nádherně :) Krásný příspěvek a blog :)!!

    voguetheresa.blogspot.cz

    OdpovedaťOdstrániť

Štatistika

Kontaktujte ma

Meno

E-mail *

Správa *