Tipy na vianočné darčeky I.

12/12/2017

Od pridania posledného článku ubehlo už niekoľko dní, zdá sa mi to ako dva celé týždne, no našla som si medzi všetkými mojimi povinnosťami a učením chvíľu času, ktorú môžem využiť. Dúfajme, že takýchto chvíľ sa mi naskytne postupne viac. Mám totiž toľko článkov, ktoré chcem na blog napísať a ukázať vám, že ani neviem, kedy to počas neustáleho učenia sa stihnem. Preto som rada, že ma sledujete na Instagrame, kde je ten kontakt s vami bližší a omnoho častejší. Predsa len je to rýchlejšie pridať niečo tam, ako sem na blog. Preto ak ma nesleduješ na Instagrame, rýchlo to naprav, aby sme mohli byť v kontakte počas týchto krušných chvíľ aspoň takto a zároveň neprídeš o nič, čo sa deje v zákulisí blogu. 

Keď je už to vianočné obdobie, tak som si pre vás pripravila do Vianoc 2 články s tipmi na vianočné darčeky. Ak by som stihla do Vianoc viac, tak aj viac, ale buďme realisti. Pri troch predtermínoch a štyroch zápočtoch (tie už mám za sebou, hurá) budem rada, že spím. Možno patríte medzi tých, ktorí nakupujú darčeky na poslednú chvíľu, možno už ich všetky máte na konci novembra, no vždy sa hodí nejaká inšpirácia, od ktorej sa môžete odraziť, prípadne vybrať niečo rovno zo stránok, ktoré vám tu dnes ukážem.

V dnešnom prvom článku vám ukážem tipy na také tie základné darčeky, ktorými nemôžete nič pokaziť, pokiaľ sa trafíte do záľub či vkusu obdarovaného. Bude rozdelený do dvoch základných kategórií – muži a ženy, no okrem toho tu vidíte ďalšie dve koláže, ktoré nie sú úplne zaradené. Aj keď tie dámske veci rozhodne prevažujú. Povedzme si úprimne, keď už som si to všetko prezerala, veľa vecí sa mi zapáčilo a kopu by som aj chcela. Nechcem to však konkretizovať na priateľa, otca, kamarátov a podobne, preto to bude taký mix pre všetky vekové kategórie. Váš otec predsa môže byť duchom mladý a tak nepotrebuje papuče pre dedkov, a vaša mamina môže tiež nosiť moderný ruksak. 


Ako prvé tu mám pár vianočných podušiek, ktoré potešia určite milovníčku Vianoc a podušiek, tak prečo "nezabiť" dve muchy jednou ranou? Ďalej som vybrala tašku s trefným nápisom, ktorá môže byť pre tvoju kamarátku a na výber ich je tam naozaj veľa tak sa stačí len pozrieť. Viem, že veľa žien a dievčat ulietava na jednorožcoch, tak som vybrala aj toto jednoduché tričko. Taštičku na make-up už bohužiaľ nemajú. Tieto tipy na darčeky som našla na stránke ForQueen. Drevený vejár z vejare.sk v rohu dole som vybrala ako návrh tiež, pretože moja mama už jeden pekný vlastní a má ho vystavený na poličke. 

Teraz sa povenujeme naším drahým polovičkám, otcom, dedkom a všetkým iným mužom v našich životoch, ktorý si zaslúžia našu starostlivosť, pretože všetky dobre vieme, že nie vždy je to s nami prechádzka ružovou záhradou. Tak isto im ale chceme poďakovať za to, že tu pre nás vždy sú, sú našimi najlepšími priateľmi, vŕbou na vyplakanie, no dokážu nás v momente rozosmiať a robia z nás aj lepším človekom alebo sa o nás starajú viac ako my samé. Všetci muži v mojom živote odpovedali na otázku čo by chceli k Vianociam (alebo hocijakému inému sviatku), že nevedia alebo nič. Poprípade aj príliš konkrétne veci, na ktoré môj budget nestačí. 


Preto som vybrala podľa môjho gusta, čo by som vyberala ja, keby na ne natrafím. Ako si môžete vštimnúť, ani jeden darček nie je určený vyslovene pre pánov či mladších mužov. Prvou z vecí je napríklad darčekové balenie položiek Happy Socks či súprava na čistenie topánok so Shooos, ktoré je už taktiež kvôli mojej oneskorenosti vypredané. Nabudúce sa snáď polepším. Čapice a peňaženka sa vždy zídu, obe veci sa rýchlo strácajú. Jednoduchý organizér sa zíde každému mužovi, ktorý chce mať vo veciach poriadok, ale nechce brať so sebou tašku. Vybrala som ale aj pánsku tašku, pre prípad, že by niekto z vašej rodiny tašky zvykol nosiť. Je veľmi jednoduchá, kožená a nekričí ženskosťou.

Pre niekoho je dobrý darček aj hodinky a ak sa vám a vašej polovičke páčia hodinky Daniel Wellington, môžete si obaja vybrať práve na tomto linku, kde som ich našla o 100 € lacnejšie ako na ich oficiálnej stránke. 

Pre športových nadšencov som vybrala ešte nejaké basic kúsky, ktoré by nemali nikomu chýbať, ani tým menej lenivým, pretože nie je nič pohodlnejšie ako dobré termo tričko alebo bunda, ktoré sa dá nosiť asi stále, hlavne teraz cez zimu. Ak niekto koho poznáte cvičí, behá alebo chodí na turistiku, či vykonáva iný šport, potešte ho niečím do jeho výbavy, aby mu bolo pohodlne, teplo a hlavne je to preňho možno využiteľnejší darček ako hodinky či kniha. Samozrejme, ak netúži po ničom inom.  


Teraz keď už sme našich mužov odmenili, prejdeme na naše maminy, sestry, kamarátky a ďalšie príbuzné, ktorým na Vianoce niečo darujete. Alebo potešíte aj seba, všakže. My sme sa tento rok s kamarátkami dohodli, že si nič nedávame, pretože sme sa s polovičkou partie nevideli takmer rok a tak spolu pôjdeme na vianočné trhy a dúfam, že nám vyjde aj korčuľovanie. Bude omnoho krajšie pre všetky sa znova vidieť a porozprávať, ako si kupovať darčeky.

Hoci v minulosti som oblečenie dostávala nerada, teraz by som ho dostala s potešením, avšak musí sa mi trafiť veľkosťou, aj do vkusu. A to je ten najväčší problém. Ak však viete vkus vašich kamarátok, sestier či mám, nie je o čom. Každú to poteší. Na inšpiráciu som vybrala mikiny, opäť teplé čapice, čiernu čipkovanú podprsenku ale aj takýto jednoduchý ruksak. Z každého niečo. Opäť raz tu mám hodinky, pretože aj ženy rady dostávajú hodinky, hlavne nové a také, ktoré sa dajú zladiť ku všetkému či ako módny doplnok.


Ak by ste chceli potešiť svoju malú sestru alebo inú členku rodiny, ktorá má rada malé jednoduché náušnice zo zlata, tieto budú ako pre ňu. Sú so zirkónom a vhodné maximálne pre 12 ročné dievča, avšak aj ja nosím moje prvé prvé náušničky, pretože sú z pravého zlata, sú malé, dobre držia a tak sa o ne nemusím vôbec starať. Náušnice si zvyknem meniť iba naozaj zriedka. A nakoniec, ak by ste chceli potešiť seba alebo aj priateľa, vybrať si môžete aj trenírky z Elka Underwear, ktoré majú krásne vianočné, ale aj obyčajné motívy a verím, že sú veľmi pohodlné, kedže sú zo 100 %-nej bavlny. Ja ich "okukujem" už veľmi dlho, no raz po nich určite siahnem. Páči sa mi, že si viete objednať aj pre páry či deti. A okrem toho, kúpou modrých s bielymi bodkami prispejete na dobrú vec. Kampaň "Siaham si na ne" upozorňuje na samovyšetrenie v prevencii rakoviny pŕs a semenníkov a učí mladých ako sa správne vyšetriť.

No a poslednou kategóriou je už len vlastnoručne vyrobený darček, lístky do divadla, filharmónie alebo nejaký pobyt, ktorý darujete či už rodičom, starým rodičom alebo súrodencovi, kam môže vziať či už priateľku/priateľa alebo najlepšieho kamaráta.

Ak vás zaujíma, či niečo z týchto vecí aj reálne kúpim ja, alebo vám to tu len ukazujem, tak poviem pravdu. Ja už darčeky mám vymyslené a tieto sú len na inšpiráciu. Keď tak po nich siahnem na iný sviatok. Rodičom máme so sestrou už vymyslený spoločný darček, no písať ho sem nebudem, pre prípad, že by mama článok čítala a sestre už mám tiež vymyslený. S Lukášom sme sa dohodli, že si nič nekupujeme, keďže ideme na našu prvú lyžovačku a Silvester mimo domu a to nás už bude niečo stáť, tak načo si dávať darčeky a zaťažovať tak naše peňaženky ešte viac. Predsa len, Vianoce nie sú iba o materiálnych daroch, ale o tej pohode. A ja si tieto Vianoce poriadne oddýchnem a to bude môj najväčší darček. Tie materiálne už budú len takou čerešničkou na torte.

Máte už nakúpené darčeky? Na čo sa tešíte na Vianoce najviac?

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Niekomu možno príde kniha ako taký darček keď neviete čo komu dať, ale poznám veľa ľudí a sama medzi nich patrím, ktorá zaujímavá knižka vždy poteší. Ale chápem, že to nie je pre každého :-)

    OdpovedaťOdstrániť